Jak grać? Ważne informacje Pobierz i baw się dodatkowe konkursy Galeria Kontakt

Jak grać

Tym razem zapraszamy do krótszej i łatwiejszej wersji zimowej. Traktujemy ją jako rozgrzewkę do tego,     co będziemy robić latem. Chcemy Was namówić na spacery po Warszawie, do miejsc, których być może, jeszcze nie znacie.

Proponujemy spacer na ulicę Chocimską, gdzie znajdziemy piękny budynek związany z ciekawą historią najstarszej instytucji zdrowia publicznego w kraju. Może zaciekawi Was, kto wymyślił nazwę "witamina" i jak zrobiono pierwszą szczepionkę? Karty znajdziesz tutaj.

1

2

Park Ujazdowski, to miejsce nie tak popularne jak Łazienki, a szkoda, bo skrywa wiele ciekawych miejsc. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co to znaczy ogród w stylu "kaligraficznym" i dlaczego rzymski gladiator ma słowiańskie rysy, koniecznie zajrzyj do naszych Kart tutaj.

1

2

Na sam koniec zostawiliśmy sobie największą niespodziankę:)

Zabierzemy Was w miejsce, które jest otwarte tylko dla nielicznych raz w roku. Specjalnie dla Warszawiaków. Tylko podczas ferii. Dział Starej Książki Medycznej, Głównej Biblioteki Lekarskiej, bo o nim mowa, odkryje dla Was swoje tajemnice. Jest to tak ciekawe i pełne niespodziewanych skarbów miejsce, że Wasze dusze odkrywców i detektywów historii, będą baaaaardzo zadowolone. Jako, że miejsce to nie jest ogólnie dostępne, to oczekujemy na Was

Ulica Jazdów 1 A

tylko w poniedziałek 13 i 20 lutego i środę 15 i 22 lutego,

tylko w  godzinach od 9.00 do 15.00.

Kartę do tego miejsca znajdziesz tutaj.

1

2

Ale to nie wszystko:)

Mamy jeszcze konkursową niespodziankę:)

W ostatnich latach zimy nie są zbyt śnieżne. Dawniej bywało inaczej. Powodowało to wiele trudności dla dorosłych i mnóstwo frajdy dla dzieci. Dojazd do pracy, czy wyjście do szkoły były prawdziwym wyzwaniem. Jak jest lepiej oceń przeglądając stare fotografie, najlepiej te rodzinne. Poszperaj w zdjęciach rodziców, dziadków i tych dostępnych na internecie, albowiem...

Ogłaszamy konkurs na najbardziej zaśnieżoną fotografię Warszawy. Może to być zdjęcie z rodzinnego albumu, swoje własne lub znalezione w internecie. Dla rodzin, ktore dostarczą najciekawsze zdjęcia mamy Ekstra Nagrodę. Mamy wejściówki rodzinne, wielokrotnego wejścia na lodowisko w Wola Parku, ważne do końca lutego!!! Czekamy na zdjęcia przesłane drogą mailową na adres 123tropiciele@1944.pl do poniedzialku 20 lutego. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo, gdzie i kiedy można odebrać wejściówki. 

A na koniec niespodzianka dla tych, którzy odwiedzą wszystkie miejsca, odpowiedzą na nasze pytania           i wymyślą przepis na najzdrowszą ale i najsmaczniejszą zimową potrawę.

Na wasze prace (odpowiedzi na pytania i przepis) czekamy pod adresem

123przewodnik@1944.pl do 26 lutego.

Dla rodzin, które stworzą najciekawsze przepisy, mamy nagrody od naszych sponsorów.

ZAPRASZAMY DO ZABAWY:)